מהי רשלנות רפואית בלידה ומהם התרחישים העיקריים?

רשלנות רפואית בלידה פירושה התנהלות של הצוות הרפואי תוך סטייה מן הסטנדרט הרפואי המקובל בתחום וכתוצאה מכך נגרם נזק אשר לא היה נגרם לולא הייתה מתבצעת התנהלות רשלנית זו.

רשלנות בלידה היא מהתרחישים הקשים והמצערים וגורמת לנזקים חמורים ואף בלתי הפיכים אצל התינוק ו/או אצל היולדת.

מהם התרחישים העיקריים של רשלנות רפואית בלידה?

  1. רשלנות במעקב רפואי בחדר הלידה ואי גילוי מוקדם של מצוקה ובעיות רפואיות אחרות.
  2. רשלנות בהליך הלידה ואי התאמת פעולת הלידה למצב הרפואי, כגון לידת מלקחיים, לידת וואקום, לידה באמצעות ניתוח קיסרי ועוד.
  3. רשלנות רפואית במעקב וטיפול בעובר לאחר הלידה והידבקות בחיידקים.

מה חשוב לעשות לאחר רשלנות בלידה?

אם חווית רשלנות בלידה חשוב שתקבלי סיוע של עורך דין רשלנות רפואית בלידה אשר מתמחה בניהול תיקים אלו.

תביעת רשלנות רפואית היא מהמורכבות ביותר ואין לשכוח כי הצד הנתבע הוא מוסדות רפואיים ורופאים אשר מבוטחים ומעניקים להם הגנה משפטית איתנה.

כאשר מדובר בתביעת רשלנות רפואית חשוב לא להתפשר ולקחת עו"ד רשלנות רפואית מקצועי ובעל ניסיון רב בניהול תיקים מורכבים וטעונים רגשית.

חשוב לאסוף את כל התיעוד הרפואי אשר יכול להעיד על המקרה ולהביא את כל המסמכים לפגישה עם עו"ד רשלנות רפואית, ואם אין, הוא יעזור לכם להשיג את המסמכים הנדרשים.

לאחר מכן עו"ד רשלנות רפואית בלידה יבחן את המקרה שלכם ויבדק האם קיימת עילת תביעה. במידה וכן, תמשיכו לשלב הבא שהוא קבלת חוות דעת רפואית בתחום הלידה.

עם קבלת חוות הדעת וגיבוש כתב התביעה, יגיש עו"ד את התביעה לבית המשפט במטרה לקבל עבורכם את הפיצויים המקסימליים.

בשלב זה ניסיונו ומיומנותו של עורך הדין בא לידי ביטוי כאשר הוא יציג את טענות התביעה ויתמודד מול עורכי הדין של חברות הביטוח והמוסדות הרפואיים.

לבסוף, בית המשפט יפסוק ויקבע האם אכן התקיימה התרשלות של הצוות הרפואי ואת גובה הפיצויים שתקבלו עבור המקרה.

חשוב לדעת כי במקרים מסויימים בית המשפט ממליץ על הסדר פשרה אשר מסיים את ההליך במהירות ומאפשר לך לקבל את הפיצויים במיידי. הסדר פשרה אינו חובה ואת יכולה לבקש להמשיך את ההליך המשפטי בין קותלי בית המשפט.

איך מוכיחים תביעת רשלנות בלידה?

על מנת להוכיח רשלנות בלידה, יש צורך להוכיח את יסודות עוולת הרשלנות. לשם כך, צריך להראות כי הרופא המטפל ו/או היולדת התרשלו בהתנהלותם וחרגו מהסטנדרט הרפואי הנדרש. כמו כן, צריך להראות שנגרם נזק וכי יש קשר בין ההתרשלות של הצוות הרפואי ו/או היולדת לבין הנזק שנגרם.

על מנת להוכיח את התרשלות הצוות הרפואי ו/או היולדת יש לצרף חוות דעת רפואית אשר תצביע על הרשלנות ותבסס את התביעה שלכם.

חוות דעת על רשלנות רפואית בלידה ניתן להשיג באמצעות עורך דין רשלנות רפואית שיש לו היכרות עם רופאים מומחים ומיילדות בתחום. כמו כן, חוות דעת רשלנות בלידה כרוכה בעלות כספית ויש לקחת זו בחשבון מאחר ותביעה לא תתקבל ללא צירוף חוות דעת אשר תצביע על התנהלות רשלנית של הצוות הרפואי ו/או המיילדות.

מה גובה הפיצויים בגין רשלנות רפואית בלידה?

פיצויים בגין רשלנות רפואית בלידה הנם מהגבוהים ביותר כאשר מדובר בתביעות רשלנות רפואית. גורם מרכזי שיש לקחת בחשבון בעת קביעת גובה הפיצויים הוא גילו של הניזוק. כך, כאשר מדובר ברשלנות בלידה, הנפגע הוא תינוק בן יומו והפיצויים הם גבוהים מאחר והוא צריך לחיות עם הנזקים כל חייו, עשרות שנים.

לכן, תביעת רשלנות רפואית יש לעשות בעזרת עורך דין רשלנות רפואית מומחה בתחום ובעל ידע וניסיון רב בניהול תיקים מורכבים אלו.

סגירת תפריט